WSPARCIE TECHNICZNE

Konfiguracja serwera wymagana do uruchomienia systemu CMS ABDEO.

Wymagania techniczne do uruchomienia systemu ABDEO na własnej infrastrukturze serwerowej. System ABDEO jest systemem wykonanym w języku PHP 7, przy użyciu frameworka CakePHP.

01.12.2020 Mateusz Sychowski Mateusz Sychowski

Aby uruchomić system ABDEO na własnym serwerze nie wymagane są żadne niestandardowe funkcjonalności czy uprawnienia. Do uruchomienia serwisu wystarcza standardowy hosting PHP dostępny praktycznie u każdego dostawcy tego typu usługi.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w dobraniu hostingu - skontaktuj się z nami - możesz również skorzystać z naszej usługi wsparcia (w tym hostingu) lub pomożemy Tobie dobrać ofertę u wskazanego dostawcy.

ABDEO CMS - jakie ustawienia serwera przyjąć

Warto skorzystać z usługi wsparcia jeżeli nie jesteś w posiadaniu własnej infrastruktury serwerowej. To nie tylko hosting ale również wsparcie techniczne, całodobowy monitoring, priorytetowa pomoc specjalistów z różnych dziedzin (w tym projektantów grafiki czy copywriterów) oraz spokój, że Twój serwis jest pod opieką specjalistów będących zawsze na bieżąco. Aby uruchomić serwer obsługujący system ABDEO tak kształtują się podstawowe parametry które musi on spełniać:


 • 1 Serwer HTTP:
  Zalecany: Apache

  Obsługiwane również: nginx, Microsoft IIS
 • 2 Wersja PHP:
  Zalecana: 7.4

  Obsługiwane również: 7.2 lub wyższa
 • 3 Wymagane rozszerzenia:
  mbstring
  intl
  simplexml
  pdo
 • 4 Obsługiwane silniki bazy danych:
  Zalecane: MySQL (5.5 lub nowsza)

  Obsługiwane również:
  Maria DB (5.5), PostgreSQL, MS SQL (2008 lub nowsza)

Istotną kwestią w przygotowywaniu konfiguracji mogą być kwestie praw do plików. W standardowych konfiguracjach serwerów WWW takie problemy nie występują, niemniej jeżeli używane są niestandardowe ustawienia proszę pamiętać aby użytkownik serwera WWW miał prawo zapisu dla katalogów tmp oraz logs wraz z ich podkatalogami.

Jedyną niestandardową funkcjonalnością która nie jest wspierana przez wszystkie hostingi a jest zalecana, zwłaszcza dla większych serwisów, są zaawansowane mechanizmy cache.

Cache to pamięć podręczna w której zapisywane są najczęściej wykorzystywane elementy strony dzięki czemu serwis może działać znacznie szybciej (zwłaszcza dla użytkownika końcowego).

Masz pytania?
Chętnie pomożemy!

img-fluid +48 515 515 612
Napisz do nas

System w podstawowej konfiguracji korzysta z cache opartego o pliki zapisywane lokalnie. Jest to metoda która sprawdza się dla mniejszych serwisów ale ma ona ograniczone możliwości.

Znacznie bardziej zaawansowane mechanizmy - zalecany przez nas Redis oraz obsługiwany Memcached - dają znacząco lepsze rezultaty ale wymagają serwerów obsługujących wskazane technologie. 

Skontaktuj się z nami jeżeli korzystasz z serwisu ABDEO i chciałbyś włączyć taką funkcjonalność.

Licencja na oprogramowanie ABDEO znajduje się pod tym adresem.

Autor porady
Zaprawiony w rynkowych bojach, solidny i rzetelny w ALFA BRAVO jest odpowiedzialny na skrupulatne testy oprogramowania. Detektyw, który na czynniki pierwsze rozkłada każdy przypadek testowy i zamyka błędy w klatce. :)
Facebook
Linkedin
Behance