CASE STUDY . 2019 . UX - DESIGN - CMS - SEO

Portal ogłoszeniowy z ogromną bazą pomysłów na spędzenie czasu wolnego — Atrakcje.pl

CHARAKTERYSTYKA KLIENTA

Atrakcje.pl to portal, który umożliwia lokalizowanie pobliskich atrakcji i wydarzeń w Polsce

Portal Atrakcje.pl umożliwia lokalizowanie pobliskich atrakcji i wydarzeń, dostępnych w wybranym przez klienta położeniu. Na stronie wdrożyliśmy funkcjonalność zamawiania biletów oraz voucherów w trybie online. Portal jest ogólnodostępny, a każdy organizator może zamieścić na nim ofertę swoich atrakcyjnych usług.

HISTORIA SUKCESU

Zbudowaliśmy największe centrum atrakcji i wydarzeń w Polsce.

Do naszych zadań należało kompleksowe opracowanie struktury UX, projektowanie graficzne oraz programowanie dedykowanego systemu. W ramach prac stworzyliśmy autorski mechanizm kreowania oferty, który pozwala właścicielowi usługi skonfigurować nawet najbardziej indywidualny cennik.
Serwis korzysta z naszej autorskiej platformy dedykowanej ABDEO. Wdrożyliśmy algorytm, który analizuje aż 40 różnych warunków i na ich podstawie ustawia hierarchię prezentowanych ofert. Obecnie baza ofert zawiera ponad 30 000 ogłoszeń z całej Polski.

ANALIZA STRATEGICZNA

Przygotowaliśmy szczegółową dokumentację oraz opracowaliśmy założenia w zakresie rekomendowanej przez nas technologii i sposobu budowy systemu.

Dedykowany projekt graficzny

Wdrożyliśmy indywidualny projekt graficzny. Stworzyliśmy około 60 różnych projektów, które skomplikowaniem rozwiązań mogą konkurować z takimi portalami jak TripAdvisor czy Booking.com.

Zaawansowane funkcje systemu

Wprowadziliśmy wiele różnych funkcji, takich jak: konfigurator ogłoszeń, manager sprzedaży, planer podróży, zaawansowana wyszukiwarka usług, sprzedaż biletów, promowanie ofert, aplikacja do sprawdzania biletów, weryfikacja konta bankowego oraz numeru telefonu za pomocą SMS.

Zobacz co możemy zbudować dla Ciebie
Realizacja

Sprawdź projekt graficzny,
który przygotowaliśmy

FUNKCJONALNOŚCI

Poznaj wybrane funkcjonalności, które zbudowaliśmy w tym projekcie.

Zaawansowany konfigurator oferty

Stworzyliśmy rozbudowany system tworzenia oferty przez przedsiębiorców, którzy mogą samodzielnie konfigurować sposób sprzedawania biletów. W profilu organizator określa m.in. kategorie, cechy szczególne usługi, godziny otwarcia obiektu, warunki zwrotu kupionych voucherów, czy też liczbę osób, które mogą skorzystać z oferty.

Planer podróży

Wdrożyliśmy narzędzie dla klienta końcowego, który przeglądając oferty na stronie Atrakcje.pl, może dodać wybraną usługę do "ulubionych", a następnie do kalendarza. Klient ma możliwość zaplanowania całej podróży w planerze, dodania własnych notatek oraz udostępnienia swojego planu znajomym.

Panel zamawiania produktów

Wprowadziliśmy panel umożliwiający zamówienie wybranej przez klienta oferty wystawionej przez przedsiębiorcę. Wskazaną usługę można kupić zarówno dla siebie, jak i w formie prezentu, a następnie opłacić przez system płatności internetowej Przelewy24. Po zaksięgowaniu płatności wygenerowany zostaje bilet, który wysyłany jest na wskazany przez klienta adres e-mail.

Moduł weryfikacji danych

Wdrożyliśmy moduł weryfikujący dane użytkownika, konto bankowe oraz numer telefonu. Sprawdzenie danych przedsiębiorcy odbywa się za pomocą mikro przelewu na kwotę 1 zł, wysyłanego z podanego numeru konta. Natomiast nr telefonu jest weryfikowany za pomocą wiadomości SMS.

Panel czatu

Aby ułatwić klientowi kontakt ze sprzedawcą usługi, wprowadziliśmy na stronie Atrakcje.pl panel czatu. To doskonała forma szybkiego komunikowania się i sposób na uzyskanie konkretnej odpowiedzi o wybranej ofercie — bez zbędnego szukania pożądanej informacji w Internecie.

Zaawansowana wyszukiwarka

Na stronie Atrakcje.pl wprowadziliśmy zaawansowaną wyszukiwarkę usług, która działa bardzo intuicyjnie. Dzięki możliwości określenia miejsca, atrakcji oraz daty, klienci łatwiej odnajdują interesujące ich oferty na stronie. Mechanizm sugestii (autouzupełnianie) funkcjonuje już od wpisania pierwszej litery, po czym prezentuje najlepiej dopasowane sugestie atrakcji.

Opinie i recenzje

Opinie klientów są niezbędne, by pozyskać zaufanie nowych odbiorców odwiedzających stronę internetową. Wysoka ocena przekłada się w naturalny sposób na współczynnik konwersji i poziom sprzedaży. Dlatego też wdrożyliśmy na stronie klienta moduł opinii i recenzji. Opinia posiada 5-stopniową skalę oceny, która jest upubliczniona dopiero po jej zweryfikowaniu i wyrażeniu zgody przez administratora strony.

Widget sprzedażowy

Wprowadziliśmy moduł, który pozwala na sprzedaż wybranych przez przedsiębiorców atrakcji z poziomu własnej strony internetowej. Widget sprzedażowy jest połączony z płatnością online ze strony Atrakcje.pl. Innowacyjny panel, który angażuje odwiedzających, zapobiega opuszczaniu witryny i upraszcza bezpośrednie kontakty handlowe.

Moduł zwiększający konwersje sprzedaży

Opinia klienta

Projekt jest bardzo zaawansowany i ma wiele dedykowanych funkcji. Bardzo się cieszę, że to właśnie z wami go realizujemy.

Marcin Wiekluk

Napisz do nas a jeszcze dziś odpowiemy na Twoje pytania