WSPARCIE TECHNICZNE

Jak zabezpieczyć formularz kontaktowy przed spamem?

Spam to niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne z jakimi spotykamy się na co dzień w dobie Internetu. Mając własną stronę internetową, jednym z rozwiązań walki z BOTami jest zabezpieczenie formularzy kontaktowych poprzez wdrożenie funkcjonalność reCAPCHA. W tym artykule opisujemy jak wygenerować klucze i wdrożyć zabezpieczenie na własnej stronie opartej na systemie ABDEO.

01.12.2020 Mateusz Sychowski Mateusz Sychowski

reCAPTCHA wykorzystuje zaawansowany silnik analizy ryzyka i uczenia maszynowego, aby uniemożliwić złośliwemu oprogramowaniu angażowanie się w nieuczciwe działania w naszej witrynie. W międzyczasie uprawnieni użytkownicy będą mogli się logować, wysyłać wiadomości, dokonywać zakupów, przeglądać strony lub tworzyć konta, a fałszywi użytkownicy będą blokowani.

Zabezpieczenie to chroni nas przede wszystkim przed zakładaniem kont czy wysyłaniem formularzy kontaktowych przez BOTy, które usiłują zaśmiecić naszą witrynę i wygenerować sztuczny, niechciany ruch.


Wygenerowanie klucza reCAPTCHA

Istotną kwestią w celu przejścia procesu dodawania zabezpieczenia na stronie internetowej, jest posiadanie konta w serwisie Google. Jeśli posiadamy już konto możemy przejść do poniższych kroków, natomiast zalecamy tutaj nieużywanie konta używanego do celów prywatnych.

 • 1 Przechodzimy na stronę https://www.google.com/recaptcha/admin w celu konfiguracji.
 • 2 Logujemy się kontem Google, którym w przyszłości będziemy zarządzać zabezpieczeniem reCAPTCHA.
 • 3 Jeśli nie posiadamy żadnych wygenerowanych wcześniej kluczy do witryn powinniśmy zostać przeniesieni do rejestracji kluczy dla nowej witryny (w innym przypadku klikamy ikonę plusa w prawym górnym rogu).

Jak uchronić się przed SPAMem


 • 4 Wypełniamy wszystkie pola zawarte w formularzu:

Pozbycie się SPAMu

Wdrożenie reCAPTCHA do CMS ABDEO

 • 1 Otrzymane kody musimy teraz wprowadzić do panelu CMS naszej witryny.
 • 2 Zabezpieczenie w postaci reCAPTCHA w systemie ABDEO możemy wprowadzić za pośrednictwem panelu administracyjnego.
 • 3 Gdy jesteśmy już zalogowani do panelu przechodzimy do następujących kroków.
 • 4 Z menu po lewej strony wybieramy kolejno "Wiadomości" --> "Ustawienia".

Niechciane wiadomości


 • 5 Gdy już będziemy w ustawieniach wiadomości, przechodzimy do sekcji "USTAWIENIA RECAPTCHY".

Jak pozbyć się niechcianych wiadomości


 • 6 W sekcji tej znajdują się trzy pozycje, które należy uzupełnić:


 • 7 Po wykonaniu powyższych kroków reCAPTCHA zostaje wdrożona do naszą witrynę. Pozostaje ją tylko włączyć w formularzach które mają być zabezpieczone.

Zabezpieczenie przed niechcianymi wiadomościami / SPAMem


Masz pytania?
Chętnie pomożemy!

img-fluid +48 515 515 612
Napisz do nas

Jeżeli, Twój formularz wysyła SPAM i potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu formularza kontaktowego możemy pomóc w zrealizowaniu tego zadania w ramach naszego wsparcia technicznego.

Autor porady
Zaprawiony w rynkowych bojach, solidny i rzetelny w ALFA BRAVO jest odpowiedzialny na skrupulatne testy oprogramowania. Detektyw, który na czynniki pierwsze rozkłada każdy przypadek testowy i zamyka błędy w klatce. :)
Facebook
Linkedin
Behance